SZKOŁA TAI CHI i QIGONG
LADY MALIŇÁKOVEJ


Powrót na stronę główną » Tai Chi Kung » Praktyki związane z Tai Chi Kung » Praktyka ognia
Gdzie można z  nami praktykować zdrowotne ćwiczenia Qigong i  Taichi. Ćwiczenia stacjonarne i  wyjazdowe, kliknij…

Praktyka ognia

Ogień jest jednym z  pięciu podstawowych elementów/przemian w  starożytnej chińskiej filozofii i  w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Praktyka Ognia polega na patrzeniu na ogień, wczuwaniu się w  ogień, byciu ogniem. Najpierw rozpala się ognisko, wszyscy uczestnicy zbierają się wokół niego i  obserwują ogień. Starają się nawiązac kontakt z  jego energią, naturą.

fot. MN
fot. MN
W czasie tej praktyki można chodzić wokół ognia, dotykać go (ostrożnie!) dłonią, skakać przez ogień (jeszcze ostrożniej!!!).
Istnieje wiele wariantów tej praktyki, w  zależności od miejsca, czasu i  składu uczestników. Wykonujemy ją na obozach Qigong i Tai Chi.

Jeżeli nie możemy rozpalić ogniska, nie mamy też kominka, to zapraszam do Medytacji Ognia. Wszystkie aspekty ognia, jego kolory, temperaturę, żywotny ruch ku górze i  na boki, wężowe ruchy pełzających płomieni, pojawiające się co jakis czas snopy iskier i  buchające znienacka w  górę płomiene, a  nawet zapach palącego się drewna można zbudować w  swoim umyśle i  cieszyć sie z  nich. Zniknie depresja i  marazm, a  pojawi się radość z  życia.

fot. Elżbieta Chońska
fot. Elżbieta Chońska

fot. Elżbieta Chońska
fot. Elżbieta Chońska


© Marian Nosal 2007, Czas generacji strony: 73.2 ms. Ostatnia aktualizacja: 2019-05-25 21:00